Podľa štatistík bol rok 2010 v USA rokom s najvyšším počtom tehotenstiev, čo v číslach dosahuje až 6,2 miliónov. Možno by sa to dalo vysvetliť objavom vedcov, ktorí zistili v súvislosti s tehotenstvom. V rámci tohto výskumu o tehotenstve sme zisťovali aj my dôležité fakty a prinášame vám zistenia vedcov, ktorí vysvetľujú, prečo je tehotenstvo skutočne nákazlivé.
V roku 2014 zverejnil časopis The American Sociological Association štúdiu, ktorá viedla vedcov k zaujímavému záveru: tehotenstvo môže byť nákazlivé.
Počas tejto štúdie, ktorá trvala 10 rokov (od 1990-tych rokov až do roku 2000) vedci skúmali údaje 1720-tich žien a objavili veľmi zaujímavý trend: viac ako polovica žien mala dieťa koncom experimentu.
Počas rozhovorov ženy spomínali veci ako „priateľské zväzky“, čo bol pravdepodobne aj dôvod silného „nakazenia“ u tehotenstiev. To všetko preto, lebo ľudia majú tendenciu správať sa podľa svojho prostredia a interpersonálnych pôsobení, ktoré vplývajú na rozhodnutia, ktoré robia.
To znamená, že vidieť tehotnú kamarátku vyvoláva pozitívne pocity u ženy a následne začína ovplyvňovať jej zámery plodnosti.
Sú tu však aj iné podobné faktory podporujúce ženu pri zmene smeru jej plodných zámerov, a to:
Dosť prekvapivé „priateľské zväzky“ môžu ovplyvniť aj počet detí, ktoré žena má. Dôvody sú rovnaké: ak sa zvládne starať kamarátka ženy o niekoľko detí, vy to zvládnete tiež. Ba čo viac, pocit „zaostávania“ za skutočnosťou, že kamarátka má 3 deti vás núti mať viac ako 1 dieťa.
Iným zaujímavým faktom je, že tento element nákazlivosti neexistuje medzi súrodencami. Niektorí vedci to vysvetľujú tak, že v dnešnom svete majú naši priatelia vyššiu dôležitosť ako súrodenci.
A preto „riziko“, že žena otehotnie sa zvyšuje s každou jej priateľkou, ktorá už dieťa má.